دسته‌بندی نشده

Chainlink چیست و چرا در دنیای رمزنگاری مهم است؟

gopixa / iStock.com

gopixa / iStock.com

از زمان راه اندازی بیت کوین ، اولین ارز رمزنگاری شده در سال 2010 ، بلاکچین شاهد افزایش سرسام آور محبوبیت بوده است. kchain دارای چندین مزیت است ، از جمله تمرکززدایی و امنیت. تقاضا برای ارز غیرمتمرکز باعث محبوبیت جهانی بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه شده است.

بخوانید: بیت کوین کش (BCH): چگونه از بیت کوین متفاوت است و چه ارزشی دارد؟

اما بلاکچین محدودیت هایی دارد. این سیستم ها ذاتاً از سایر نقاط دنیا بسته شده اند ، که برای امنیت و یکپارچگی مفید است اما داده های ورودی قابل قبول را محدود می کند.

بنابراین ، نیازی وجود دارد برای نوعی پل که می تواند به این سیستم ها کمک کند تا ببینند در جهان خارج چه اتفاقی می افتد. اما برای اینکه سیستم کار کند ، ورودی نمی تواند از یک منبع واحد باشد. چرا؟ زیرا سپس به یک منبع متمرکز داده متکی خواهد بود ، که این با ماهیت بلاکچین مغایر است.

مشاهده کنید: هند پیشنهاد منع بیت کوین را می دهد – و ایالات متحده می تواند بعدی باشد

این همان مشکلی است که Chainlink می تواند در حل آن کمک کند ، همانطور که خواهیم فهمید.

Chainlink چیست؟

Chainlink یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است که آماده نقش مهمی در اجرای واقعی فناوری های بلاکچین است. هدف این شبکه فراهم آوردن ورودی بر روی انواع منابع خارجی داده است.

اگرچه بلاکچین در کارهایی که انجام می دهد بسیار عالی است – ارائه یک دفتر امن و غیرمتمرکز برای معاملات دیجیتال – در گرفتن اطلاعات برای اتفاقاتی که در خارج از بلاکچین رخ می دهد خیلی عالی نیست. بسیاری از نیروهای “خارج از زنجیره” وجود دارند که بر بازارها تأثیر می گذارند ، از جمله ارزهای فیات ، کارت های اعتباری و حتی نمرات آب و هوا و ورزش. Chainlink می تواند به عنوان یک سخنرانی غیرمتمرکز ، اطلاعاتی را فراهم کند که به عنوان قراردادهای هوشمند شناخته می شود.

یافتن اطلاعات: چرا برخی از کارشناسان پول به بیت کوین اعتقاد دارند و دیگران باور نمی کنند

این قراردادهای هوشمند به سیستم کمک می کنند به طیف گسترده ای از ورودی پاسخ دهید (اگر X ، Y انجام دهید). بیت کوین و بلاکچین مربوطه به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده فقط می توانند طیف کمی از این ورودی را پردازش کنند. اما بلاک چین های جدید مانند Ethereum دامنه وسیع تری دارند. این شامل پشتیبانی از قراردادهای هوشمند قابل برنامه ریزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *