دسته‌بندی نشده

Chainlink چیست و چرا در دنیای رمز ارز مهم است؟

gopixa / iStock.com

gopixa / iStock.com

از زمان راه اندازی بیت کوین ، اولین ارز رمزنگاری شده در سال 2010 ، بلاکچین شاهد افزایش سرسام آور محبوبیت بوده است. kchain دارای چندین مزیت است ، از جمله تمرکززدایی و امنیت. تقاضا برای ارز غیرمتمرکز باعث محبوبیت جهانی بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه شده است.

بخوانید: بیت کوین کش (BCH): چگونه از بیت کوین متفاوت است و چه ارزشی دارد؟

اما بلاکچین محدودیت هایی دارد. این سیستم ها ذاتاً از سایر نقاط دنیا بسته شده اند ، که برای امنیت و یکپارچگی مفید است اما داده های ورودی قابل قبول را محدود می کند.

بنابراین ، نیازی وجود دارد برای نوعی پل که می تواند به این سیستم ها کمک کند تا ببینند در جهان خارج چه اتفاقی می افتد. اما برای اینکه سیستم کار کند ، ورودی نمی تواند از یک منبع واحد باشد. چرا؟ زیرا سپس به یک منبع متمرکز داده متکی خواهد شد ، که این با ماهیت بلاکچین مغایر است.

مشاهده کنید: هند پیشنهاد منع بیت کوین را می دهد – و ایالات متحده می تواند بعدی باشد

این همان مشکلی است که Chainlink می تواند در حل آن کمک کند ، همانطور که متوجه خواهیم شد.

Chainlink چیست؟

Chainlink یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است که آماده نقش مهمی در اجرای واقعی فناوری های بلاکچین است. هدف این شبکه فراهم آوردن ورودی بر روی انواع منابع خارجی داده است.

اگرچه بلاکچین در کارهایی که انجام می دهد بسیار عالی است – ارائه یک دفتر امن و غیرمتمرکز برای معاملات دیجیتال – در گرفتن اطلاعات برای اتفاقاتی که در خارج از بلاکچین رخ می دهد خیلی عالی نیست. بسیاری از نیروهای “خارج از زنجیره” وجود دارند که بر بازارها تأثیر می گذارند ، از جمله ارزهای فیات ، کارت های اعتباری و حتی نمرات آب و هوا و ورزش. Chainlink می تواند به عنوان یک سخنرانی غیر متمرکز ، اطلاعاتی را فراهم کند که به عنوان قراردادهای هوشمند شناخته می شود. / investing / crypto / money-کارشناسان-باور-بیت کوین-دیگران-dont / “rel =” nofollow noopener “target =” _ blank “data-ylk =” slk: چرا برخی از کارشناسان پول اعتقاد به بیت کوین دارند و دیگران اعتقاد ندارند ” = “link fast-noclick-resp”> چرا برخی از کارشناسان پول به بیت کوین اعتقاد دارند و دیگران باور ندارند

این قراردادهای هوشمند به سیستم کمک می کنند به طیف گسترده ای از ورودی پاسخ دهید (اگر X ، Y انجام دهید). بیت کوین و بلاکچین مربوطه به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده فقط می توانند طیف کمی از این ورودی را پردازش کنند. اما بلاک چین های جدید مانند Ethereum دامنه وسیع تری دارند. این شامل پشتیبانی از قراردادهای هوشمند قابل برنامه ریزی است.

با توجه به این یادداشت ، Chainlink در سال 2019 در زنجیره بلوک Ethereum راه اندازی شد ، اما به نظر می رسد که این امر به عنوان یک شرط بندی است. بنابراین ، می تواند با بلاکچین های دیگر نیز کار کند.

LINK چیست و چه ارزشی دارد؟

LINK رمز بومی Chainlink است. این توکن برای کمک به رشد پروژه طراحی شده است و مشابه Bitcoin (BTC) و Ethereum (ETH) است. هر دوی این ارزهای رمزپایه روی بلاک چین های مربوطه خود کار می کنند. درست مانند BTC و ETH به عنوان مشوقی برای کاربران برای استخراج ، LINK نیز همین کار را انجام می دهد.

بیشتر: The Hype Around A NFTs: آنها کدامند؟ و قیمت آنها چقدر است؟

رمز LINK در سال 2017 با قیمتی کمتر از 20 سنت راه اندازی شد و تا سال 2019 زیر 1 دلار باقی ماند. در سال 2020 ، قیمت شروع به افزایش ناگهانی کرد. در واقع ، قیمت از 20 دلار در اوایل سال 2020 از زیر 2 دلار به بالاتر از 36 دلار در 20 فوریه 2021 افزایش یافت.

با وجود افزایش شهاب سنگی LINK ، از آن زمان تاکنون از بالاترین قیمت آن 36 دلار است و هنوز دوباره به آن سطح نرسیده است. در واقع ، قیمت تا 10 مارس 2021 تقریبا 10 دلار کاهش یافت.

آیا باید در LINK سرمایه گذاری کنید؟

همانطور که ممکن است از موارد بالا جمع شده باشید ، ارزش LINK با وجود دستاوردهای عظیم آن از اوایل سال 2020 بی ثبات باقی مانده است. بنابراین ، بهترین کار این است که فقط در LINK سرمایه گذاری کنید تا از فناوری پایه پشتیبانی کند. در غیر این صورت ، درجه بالایی از نوسانات ممکن است برای اکثر سرمایه گذاران بیش از حد باشد.

بخوانید: ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند – و آیا ایمن است؟

با این وجود ، به نظر می رسد Chainlink یک فن آوری مهم همچنان که ارزهای رمزنگاری شده به تکامل خود ادامه می دهند. وجود یک اوراکل مانند Chainlink در کل برای ثبات و ماندگاری طولانی مدت ارز رمزنگاری شده به طور کلی مهم خواهد بود. بنابراین ، اگر فکر کنید Chainlink به عنوان پرکاربردترین و غیرمتمرکزترین شبکه اوراکل ، استاندارد صنعت تبدیل خواهد شد ، LINK ممکن است یک سرمایه گذاری مناسب باشد.

اطلاعات بیشتر از GOBankingRates

آخرین به روزرسانی: 1 آوریل 2021

این مقاله در ابتدا در GOBankingRates.com : Chainlink چیست و چرا در دنیای رمزنگاری مهم است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *